Home Gemeente In de media
graankorrel kleur_240breed.jpg
Gemeente
Nieuwjaarsduik complete schoolactiviteit PDF Afdrukken E-mail
In de media - Gemeente

Zodra de Kotermeer ijsvrij is, tenminste het eerste deel tot aan de lijn, gaat een grote groep leerlingen van het Vechtdal College uit Dedemsvaart een duik nemen. Dat belooft docent André Pothof. De school zou met 60 leerlingen meedoen aan de nieuwjaarsduik. Deze ging echter niet door vanwege de vorst. Inmiddels heeft de school besloten van de alternatieve nieuwjaarsduik een complete schoolactiviteit te maken. 'Er zijn al 90 leerlingen, die beloofd hebben het water in te gaan,' aldus Pothof. Hij hoopt dat de groep over een week of twee 'los' kan. Transportbedrijf Oegema heeft zijn medewerking al toegezegd in de vorm van twee vrachtwagens als kleedruimte.
Het Vechtdal College probeert via de ijskoude duik zoveel mogelijk geld in te zamelen voor Asara, een jongerenproject in India. Ingeleverde sponsorlijsten geven tot nu toe aan dat er zeker tweeduizend euro voor het goede doel wordt opgehaald. Uit de schoolkas is een donatie gedaan van 200 euro.
Een groep jonge christenen uit Dedemsvaart en Ommen, waaronder ook een leerling van het Vechtdal College, gaan een groot deel van hun zomervakantie 2010 besteden aan het bouwen van een school in India. Een van de begeleiders op deze bijzondere reis is Henk Hemme 'We zijn met een groep van 19 mensen. Zes (jong) volwassen begeleiders gaan er mee en daarnaast een dertiental jongeren die lid zijn van de Evangelische Gemeente Ommen en De Graankorrel Dedemsvaart. We hebben voor een project van Operatie Mobilisatie (OM) gekozen. Deze organisatie heeft al meer dan 100 van dit soort scholen in India gebouwd en wil er in 2010 minimaal nog eens tien bouwen.

Het bijzondere aan de school is dat deze bestemd is voor de Dalits, een grote bevolkingsgroep in India die leeft in armoede en bijna of geen onderwijs kan genieten.
De jongeren hebben zich voorgenomen om tenminste een klaslokaal financieel voor hun rekening te nemen. Daarvoor hebben ze minimaal ? 7.200,- euro nodig. Dit geld wordt bijeengebracht door middel van speciale acties, zoals de 'Nieuwjaarsduik'

bron: Hardenberg.nu (5-1-2010)

 

 
De Graankorrel wint Bijbelquiz PDF Afdrukken E-mail
In de media - Gemeente
(bron: hardenberg.nu)
Dedemsvaart - Met een verschil van 5 punten ten opzichte van de Hervormde Gemeente Dedemsvaart wist het team van de Evangelische Gemeente De Graankorrel de Bijbelquiz 2009 te winnen. In totaal scoorde het team 129 punten en was daarom de beste onder de deelnemers die verder afkomstig waren uit de Christelijke Gereformeerde Kerk Dedemsvaart (3e), de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt Balkbrug en de Gereformeerde Kerk Dedemsvaart.
De jaarlijkse Bijbelquiz van het Nederlands Bijbelgenootschap zorgde er woensdagavond voor dat de grote zaal van verzorgingstehuis Avondlicht behoorlijk gevuld was. Niet alleen waren er teams van vijf lokale kerken op de wedstrijd afgekomen, ook veel bewoners van Avondlicht waren aanwezig. Een deel om mee te doen aan de quiz, anderen om te genieten van de muziek die tussen de vragenronden door gebracht werd. Een drietal leerkrachten van basisschool De Ark zong Hebreeuwse liederen om daarmee muzikaal uiting te geven aan hun geloof, zoals zanger/gitarist Johan Dul verklaarde.

Voor alle aanwezigen lag een vragenformulier klaar op tafel en ook voor een pen was door het NBG gezorgd. 'We hebben weliswaar wat minder mensen dan vorig jaar, maar we zijn zeer tevreden over deze opkomt', vertelt Dick van Kalkeren, secretaris van de plaatselijke werkgroep van het Bijbelgenootschap. 'Direct nadat we vorig jaar voor de eerste keer een Bijbelquiz georganiseerd hadden, kregen we al de vraag of we dat dit jaar ook weer wilden doen. Dat willen we graag, want we willen laten zien dat er best nog veel mensen zijn die de bijbel lezen.' Het Nederlands Bijbelgenootschap wil het Bijbellezen promoten. Niet alleen in ons land, maar wereldwijd. Daarom werd er in de pauze een aantal projecten onder de aandacht gebracht waar het NBG bij betrokken is. Onder meer is er een project voor de straatkinderen in Brazilië waarvoor het NBG de noodzakelijke materialen wil aanleveren. 'Deze projecten willen we tijdens de Bijbel10daagse onder de aandacht brengen, onder meer door het organiseren van deze quiz maar ook door het verspreiden van informatie', aldus Van Kalkeren.

De deelnemers lieten zich door de extra informatie niet van de wijs brengen. Na eerst een tiental vragen over het Oude Testament en vervolgens het Nieuwe Testament beantwoord te hebben, werd afgesloten met een serie vragen over mannen en vrouwen in de bijbel. Misschien wel de moeilijkste serie, maar de deelnemers brachten het er goed van af. Opvallend was dat een aantal teams grotendeels bestond uit jonge deelnemers. 'De Bijbel is er echt niet alleen voor ouderen', benadrukt Van Kalkeren. 'Voor jongeren zijn er Bijbels in een veel begrijpelijker taal en dat maakt het lezen van de Bijbel aantrekkelijker.' Voor de gastvrijheid van de avond kregen vertegenwoordigers van Avondlicht een prachtige Vincentbijbel overhandigd met onder meer tekeningen van Vincent van Gogh.
 
De Boodschap trekt mensen altijd aan PDF Afdrukken E-mail
In de media - Gemeente

Gert Molema is een van de twee oudsten in de jonge evangelische gemeente Dedemsvaart-Balkbrug. Sinds de gemeente van start is gegaan, in september vorig jaar, geeft hij samen met Henk Wind, leiding aan de gemeente. 'Het is de bedoeling dat iedereen op de juiste plek komt', verwoordt hij zijn taak. 'Mensen mogen ontdekken wat hun specifieke plek is'. Als oudste geeft hij leiding aan de gemeente. Gert Molema geeft bijbelstudies en geregeld gaat hij voor in diensten.

'De liefde van Christus dringt ons om ons werk te doen', volgens Molema vindt hij zijn motivatie in deze woorden van Paulus in de bijbel. Tien jaar lang is hij actief geweest in de evangelische gemeente in Ommen. Deze gemeente groeide op een bepaald moment heel hard. Omdat er veel leden uit Dedemsvaart en Balkbrug kwamen, werd er geopperd om een eigen gemeente te stichten. Gert Molema ging, samen met zijn vrouw en een ander echtpaar, bidden. Al snel werd hen duidelijk dat het 'tijd was om de sikkel in de oogst te slaan'. Sinds februari 2008 zijn ze begonnen om eens per maand een bijeenkomst te houden. In september van hetzelfde jaar konden ze starten met een eigen gemeente. 'De gemeente van Ommen heeft ons erg geholpen. Ook financieel hebben ze geholpen om het mogelijk te maken', vertelt Molema.

Nieuwe mensen

In het Vechtdalcollege werd plek gevonden om diensten te houden. 'Alles werkte mee, we zetten samen de schouders er onder. Ook mochten we de afgelopen tijd alweer nieuwe mensen begroeten. De Boodschap trekt mensen altijd aan'. Volgens Molema is die Boodschap dat Jezus de mensen verzoent met God. 'We willen dichtbij de bijbel blijven. Als we daarop inleveren, dan leveren we in op ons bestaansrecht als kerk'.

Geen bedreiging

Molema benadrukt dat de gemeente niet een bedreiging wil zijn voor de plaatselijke kerken. Hij wil juist samen met andere kerken de boodschap uitdragen. Daarom doen we ook mee in het convent van kerken. 'Met elkaar in gesprek zijn, dat is erg belangrijk', volgens Gert Molema. 'De kerk wordt gevormd door de kerkmuren heen. De mensen hebben zelf scheidingen aangebracht. Maar onder leiding van Gods Geest vallen deze weg'. Als oudste is Gert Molema mede verantwoordelijk voor de organisatie van de Evangelische Gemeente. Hij geeft onderwijs, in onder andere een basisstudie voor gemeenteleden en geïnteresseerden, als ook een gavenstudie. Tegenwooridg is hij bezig met de gemeente om zich te verdiepen in het gebed. 'Eind jaren tachtig kwam ik in contact met Eddie Bakker. Hij bezat in Nordhorn een Bijbelschool. Twee jaaar heb ik met deze broeder opgetrokken en daar heb ik toen mijn opleiding gehad'. Op dit moment heeft Molema drie dagen in de week een baan als juridisch kwaliteitsmedewerker. En twee dagen is hij aan het werk voor de kerk.

(Dedemsvaartse Courant, 22 mei 2009)

 
Bidden is mijn taak in het leven PDF Afdrukken E-mail
In de media - Gemeente

Jaap en Mieke de Vries zijn geïnterviewd door de Dedemsvaartse Courant over het belang van gebed voor de gemeente De Graankorrel.

Het complete artikel van vrijdag 16 januari 2009 met foto van Jaap en Mieke vind je hier als scan.

 
Meer artikelen...
« StartVorige12VolgendeEinde »

Pagina 1 van 2